COPLAN Projekt - Referenční projekty - stavby pro sport a aktivní relaxaci

Referenční zakázky - stavby pro sport a aktivní relaxaci

Welness Centrum Všeň

Místo stavby Všeň
Investor Welness Centrum Všeň, a.s.
Návrh stavby OMICRON-K Architektonický atelier
Projektant stavební části, koordinace COPLAN Projekt s.r.o.
Projekt

Areál Welness Centrum Všeň se nalézá na hranici pozemků CHKO Český ráj. Vlastní areál se sestává z wellness, hotelové části včetně restaurace (kapacita 148 míst) a kongresového centra (kapacita 300 míst).

Welness zahrnuje komplex vnitřních a venkovních bazénů, saun, masáží, obchodů, relaxačních prostor a teras, občerstvení, sportovišť a veškeré sociální zázemí. Objekty hotelové části i wellnes jsou založeny na monolitické desce z vodostavebního betonu lokálně podepřené pilotami. Nosnou vertikální konstrukci tvoří monolitický kombinovaný stěnový nosný systém se sloupovým skeletem s vnitřními lokálními podporami, vodorovné nosné konstrukce jsou řešeny jako monolitické stropní desky. Střechy jsou řešeny jako ploché, z velké části jako zelené, zastřešení nad hlavním bazénem je tvořeno plnostěnnými vazníky ve tvaru čočky. Fasády jsou zatepleny pomocí KZS v kombinací s obklady cedrovým dřevem a deskami Trespa.

Společnost COPLAN Projekt s.r.o. je projektantem stavební a statické části a kompletní koordinatorem profesí. Zpracovali jsme projektovou dokumentaci pro provedení stavby, dokumentaci pro zadání stavby

Městský stadion v Karviné - Ráji

Pohled na tribuny
Místo stavby Karviná - Ráj
Investor Statutární město Karviná
Návrh stavby, generální projektant, koordinace, projektant stavební části COPLAN Projekt s.r.o.
Projekt 2009 - 2011, stupeň PD: STS, DUR, DSP

V roce 2009 jsme vyhráli výběrové řízení na vyhotovení projektu rekonstrukce a modernizace fotbalového stadionu v Karviné. Po zpracování a odsouhlasení tvarových variant, zpracování studie stavby a vypracování dokumentace k územnímu rozhodnutí pozvolna přecházíme na projekční práce pro stavební povolení. Aktuální varianta obsahuje výrazné navýšení divácké kapacity stadionu – a to až pro 7000 diváků. Zároveň dojde ke zvýšení komfortu zázemí městského fotbalového klubu a rozšíření služeb pro návštěvníky stadionu. Areál bude sloužit také tenisovému klubu (samostatný objekt v blízkosti kurtů). Stadion bude svými parametry splňovat požadavky pro I. a II. fotbalovou ligu a 3. kategorii dle UEFA.

Pohled na vybrané části stadionu:

Virtuální realita stadionu:

Více fotografií

Stavební CAD Projekt 2010
stavebni-cad-projekt-2010.jpg, 8,9kB Projekt stadionu je zpracováván s využitím Revit Architecture. V 17. ročníku soutěže Stavební CAD projekt nám bylo porotou uděleno čestné uznání.
Prezentace soutěžního projektu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5


Multifunkční areál Eden - fotbalový stadion SK Slavia Praha

Pohled na tribuny
Místo stavby Praha 10 - Vršovice
Investor E SIDE Property Ltd.
Návrh stavby, generální projektant OMICRON-K Architektonický atelier
Projektant stavební části, koordinace COPLAN Projekt s.r.o.
Dodavatel HOCHTIEF CZ
Projekt 2007 - 2009, stupeň PD: DPS, ZSPD, DSPS, ATD

Novostavba moderního stadionu SK Slávia pro přibližně 20.700 diváků. Součástí stadionu jsou kromě běžného zázemí také VIP boxy různé kategorie a fanshop. Dále zde najdeme hotel (150 pokojů), McDonald's, Komerční banku a kanceláře.

Více fotografií

Při projektování jsme nasadili 3D CAD/BIM software Revit Architecture. Projekt byl přihlášen do soutěže Stavební CAD projekt, ve které (v kategorii Revit v praxi) následně vyhrál.